Човекот со најинтересни слики на Фејсбук профилот

Сликите на профилот на Фејсбук се доста сериозна работа за многумина. Тие се еден од најважните начини на кои му се претставуваме на светот и затоа се ангажира значителен труд при нивната подготовка. Но, никој од нас никогаш не се потрудил колку овој човек. Неговиот идентитет не е познат, затоа што негов другар ги претставил неговите фотографии на социјалната мрежа Редит без да го открие неговото име. Тој секоја недела ја менува својата слика на профилот, а колку се труди за тоа да изгледа добро, уверете се сами преку галеријата од неговиот профил.

Човекот со најинтересни слики на Фејсбук профилот Човекот со најинтересни слики на Фејсбук профилот

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар