01 април 2019 | Кафе пауза

Зошто не треба да пиете кафе додека земате пилули за контрацепција?

За жените кои се штитат од несакана бременост со помош на контрацепциски пилули или други хормонски помагала, консумирањето кафе може да има негативни последици.

5 инстинкти што не треба да ги игнорирате во врската

Нашиот внатрешен инстинкт е нешто што го игнорираме многу почесто отколку што треба.

Жените откриваат: Колку долго треба да издржат мажите за време на секс?

Веб-сајтот за наоѓање партнер „Saucy Date“ спровел анкета која имала за цел да открие колку долго би требало да трае сексуалниот однос.

28 животни лекции што би требало да ги научите до 28 години

20-тите се период на голема животна транзиција, а следниве лекции ќе ви помогнат полесно да ја преживеете.

Психолозите предупредуваат за опасноста од заморот од сочувствување кај емпатите

Емпатијата е можеби само модерен поим за некои луѓе, но оние кои навистина спаѓаат во оваа група знаат дека не е сè така убаво.

Артистка прави магични венци од цветови за животни

Првиот венец од цвеќиња што го направила универзитетската професорка Јарели, бил за нејзиното куче Фреја.

Зошто вината е бесцелна емоција и како да ја надминете?

Поголемиот дел од вината што ја чувствуваат луѓето воопшто не е резултат од ужасните нешта што ги направиле.

Научник од Перу открил генијален начин за прочистување на езерата

Ја користиме свежата вода за фрлање хемиски и биолошки отпад толку долго, што наскоро ќе биде невозможно да најдеме чиста река или езеро.

3-те хороскопски знаци што ќе имаат најдобра недела

Првата недела од април ќе донесе многу убавини за овие хороскопски знаци.

Како да му покажете на вашето куче дека го сакате според неговиот љубовен јазик?

Според експертите, штом ќе го откриете љубовниот јазик на вашето куче, ќе имате многу начини да му покажете колку всушност се грижите за него.

Инстаграм инспирација: Неверојатните приказни со камчиња на Славица Стојанова

Талентираната Славица Стојанова пронашла сосема нова примена на камчињата.

Големо откритие: Реши се од болните и непријатни хемороиди засекогаш – БЕЗ болни операции и опасни зафати!

Прочитајте ја грозната вистина за болните хемороиди и кое големо откритие природно ги отстранува...
Датум: 01 апр 2019
, Автор: