08 февруари 2019 | Кафе пауза

5-те фази на болка низ кои минуваат близначките души додека се разделени

Врската на близначките души е исполнета со љубов и радост, но не е без тешкотии.

Каде се наоѓаат најпознатите уметнички дела?

Иако историјата на уметноста е полна со извонредни слики, некои дела успеале значително да се истакнат над другите.

Како да пронајдете повеќе време за себе?

Кога ќе забележите дека имате сè помалку време за себе, обидете се да го промените тоа најбрзо што можете.

Начини на кои анксиозноста ви го прави животот потежок отколку што треба да биде

Ова нарушување може значително да го намали квалитетот на животот и да ви попречува и во наједноставните дневни обврски.

9 причини зошто секој ден да јадете авокадо

Од оваа суперхрана има многу здравствени придобивки, а најдоброто е што авокадото е навистина вкусно и лесно за подготовка.

Компјутерски инженер направил засолниште со вештачка интелигенција кое згрижува 174 мачки

Сега уличните мачки од Пекинг имаат безбедно, топло и навистина интересно засолниште.

11 совети за слабеење за мрзливите

Колку пати си кажувате дека ќе почнете со диета од следниот понеделник или пред некој важен настан?

5 јазици што можете да ги научите во 2019-та година

Секој ги знае придобивките од тоа да зборувате уште еден јазик, но како да се одлучите кој да го научите?

Советот што ви е потребен за овој Ден на вљубените според вашиот хороскопски знак

Од астролошка гледна точка, овој Ден на вљубените ќе биде навистина интересен и шармантен.

Оризовите галети се враќаат на „бис“

Многумина мислат дека на оризовите галети им поминаа нивните „5 минути слава“.