21 декември 2017 | Кафе пауза

11 фрази кои ги користат само децата што страдаат од нарушување на анксиозноста

Бидејќи децата се премногу млади, останува на возрасните да обрнуваат внимание на следниве фрази кои можеби се знак за анксиозност.

Дали погрешно ги толкувате вашите емоции?

Не постојат погрешни емоции, а многу често се случува и грешно да го толкуваме значењето на овие негативни чувства. Следниве 4 емоции најчесто се толкуваат погрешно.

9 работи за кои треба да му се заблагодарите на најдобриот пријател од детството

Постојат безброј работи за кои треба да му се заблагодарите на пријателот од детството, но можете да почнете и со овие 9.

Пластична операција: Што навистина се случува кога ќе отидете „под нож“?

Ако размислувате за ваква промена, сигурно си имате поставено некои прашања. Погледнете што навистина да очекувате по пластичната операција.

7 подароци кои жените не сакаат да ги пронајдат под новогодишната елка

Избегнете ја незгодната ситуација и на вашата мајка, сестра, ќерка, пријателка, девојка, сопруга подарете им совршен подарок од прв погодок.

10 слатки начини да му кажете на вашиот партнер дека го сакате

Без разлика дали прв пат му изјавувате љубов на вашиот партнер или уште еднаш го потсетувате колку го сакате, сега е совршеното време за да го сторите тоа.

Запознајте го малиот питбул кој успеал да се избори за својот живот и покрај сите потешкотии

Најтешките 3 месеца поминале и сега Саша станува сѐ посилна секој ден.

Послушајте си ја интуицијата и одберете една мандала! Таа ќе ви ја открие моќта на вашиот карактер

Разбудете ја вашата интуиција и одберете една мандала, а потоа прочитајте ги резултатите...

Видео хороскоп: Стрелецот во кратки црти

Како големи оптимисти, за нив чашата е секогаш полуполна, а нивното срце неретко е полно со љубов и добрина.
Датум: 21 дек 2017
, Автор:

Туристите проговорија: Венеција е измама, Дубаи е без душа, Каиро е преполн со безобразни луѓе

Туристите најмногу замеруваат на скапотијата, па често ги нарекуваат овие градови како замка за туристите.

Прочитајте го генијалниот начин на кој оваа мајка им открила на своите деца дека Дедо Мраз не постои

Едно семејство нашло одличен начин да им ја открие реалноста на децата, без да им го убие новогодишниот дух.

15 примери што ќе ви докажат колку многу се има сменето светот за 17 години

Следниве 15 докази ќе ви покажат колку многу се има сменето светот за 17 години...
12