15 примери што ќе ви докажат колку многу се има сменето светот за 17 години

Одвреме-навреме сите си помислуваме дека светот многу се има сменето. Можеби мислите дека нема толку голема разлика помеѓу 2000 и 2017 година, но ако подобро размислите, ќе сфатите дека нештата денес воопшто не се такви какви што биле порано. Следниве 15 докази ќе ви покажат колку многу се има сменето светот за 17 години…

1. Шише вода наспроти шише за вода што се јаде

15 примери што ќе ви докажат колку многу се има сменето светот за 17 години

2. Печатење хартија и 3Д печатење

15 примери што ќе ви докажат колку многу се има сменето светот за 17 години

3. Зек Ефрон во 2000 и Зек Ефрон во 2017

15 примери што ќе ви докажат колку многу се има сменето светот за 17 години

4. Телефон на преклопување и ајфон

15 примери што ќе ви докажат колку многу се има сменето светот за 17 години

5. Ролерки и Ховерборд

15 примери што ќе ви докажат колку многу се има сменето светот за 17 години

6. Шминката во 2000 и шминката во 2017

15 примери што ќе ви докажат колку многу се има сменето светот за 17 години

7. Мп3 на УСБ наспроти Спотифај

15 примери што ќе ви докажат колку многу се има сменето светот за 17 години

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар