Запознајте го малиот питбул кој успеал да се избори за својот живот и покрај сите потешкотии

Запознајте го малиот питбул кој успеал да се избори за својот живот и покрај сите потешкотии

Кога малиот питбул се родил во септември, неговата сопственичка Мари ДеМарко знаела дека ги очекува вистинска борба. Тој бил роден со расцеп на усните и непцето, не можел да јаде и сите мислеле дека нема да го преживее ни првиот ден од неговиот живот.

Запознајте го малиот пит бул кој успеал да се избори за својот живот и покрај сите потешкотии

Запознајте го малиот пит бул кој успеал да се избори за својот живот и покрај сите потешкотии

Потоа, било откриено дека кучето Саша страдало и од хидроцефалија (насобирање течности во черепот), инфекција на горниот дел од дишниот систем, инфекција на уринарниот тракт и ортопедски проблеми.

„Саша навистина има неверојатна волја и упорност. Покрај сите овие проблеми, таа не би требало да биде жива ако ја следиме логиката“, изјавила ДеМарко.

Запознајте го малиот пит бул кој успеал да се избори за својот живот и покрај сите потешкотии

Најтешките 3 месеца поминале и сега Саша станува сѐ посилна секој ден. Таа дури може да носи и слатки фустанчиња и џемпери за да ѝ биде топло.

Запознајте го малиот пит бул кој успеал да се избори за својот живот и покрај сите потешкотии

Запознајте го малиот пит бул кој успеал да се избори за својот живот и покрај сите потешкотии

Најважниот фактор што придонел за нејзиното заздравување бил безусловната љубов со која била опкружена.

„Кога ја држам и ја бакнувам, таа секогаш ми го лиже носот“, открила сопственичката.

Запознајте го малиот пит бул кој успеал да се избори за својот живот и покрај сите потешкотии

Продолжете на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар