12 септември 2017 | Кафе пауза

Сериозен проблем или обновување на кожата? 7 причини поради кои вашите пети се постојано испукани

Најважно е да ја откриете вистинската причина за овој проблем за да можете полесно и побрзо да го решите.

Внимавајте! Овие 5 хороскопски знаци не се плашат да ве отстранат од нивниот живот доколку им згрешите

Постојат луѓе кои полесно се справуваат со губењето луѓе од животот, но постојат и такви на кои загубата им паѓа многу тешко.

Како да пронајдете сигурност во постојаноста?

Водени од големи амбиции, повеќето од нас постојано бркаат некоја цел во животот. Секогаш целиме кон нешто, секогаш сакаме да постигнеме нешто.

Луѓе кои ги пронашле своите двојници во музеј

Дали станува збор за патници низ времето или пак, за чиста случајност? Одлучете сами!

Дознајте кои се особините на луѓето со вистински интегритет

Луѓето со интегритет најчесто се одликуваат со следниве заеднички особини...

Паровите кои вистински се сакаат никогаш не престануваат да ги прават овие работи

Кога двајца се во подолга врска, тие престануваат да прават многу работи кои ги правеле на почетокот. Сето ова е дел од заедничкото созревање.

Кога треба да пиете кафе според вашиот личен хронотип?

Не е важно кафето или видот на кофеин, туку периодот од денот кога уживате во вашиот омилен пијалак.

Слабејте со храна: Неколку корисни навики

Здраво слабење се постигнува исклучиво со здрава и пред сè правилна исхрана, без прескокнување оброци, со редовна физичка активност и квалитетен сон.
Датум: 12 сеп 2017
, Автор:

Психолозите ги откриваат 7-те тајни за привлекување луѓе

Дали мислите дека впечатливата фризура или пак необичната облека ќе ги привлечат луѓето околу вас? Или пак мислите дека модните додатоци и стомачните мускули се клучни за привлекување?

Што ќе се случи ако никогаш не излегувате на сонце?

Многу од нас не му придаваат важност на сонцето. Дури и кога е облачно, знаеме дека тоа е негде над облаците и дека повторно ќе се појави.

Иселениците откриваат: Кои се најдобрите места за живеење во странство?

Глобалната мрежа InterNations пред некое време го објавила годишното истражување кое открива кои се најдобрите земји за живот и работа во странство.
12