Луѓе кои ги пронашле своите двојници во музеј

Луѓе кои ги пронашле своите двојници во музеј

Дали ви е тешко да се поврзете со класичната уметност? Тоа сигурно им се случува на многумина, но можеби ќе се промени ако успеете да си го најдете двојникот во овие уметнички дела. Дали станува збор за патници низ времето или пак, за чиста случајност? Одлучете сами!

1. Лице во лице со себе

(1)lugje-koi-gi-pronashle-svoite-dvojnici-vo-muzej-kafepauza.mk

2. Средба во музејот за уметност

(2)lugje-koi-gi-pronashle-svoite-dvojnici-vo-muzej-kafepauza.mk

3. Интересно откритие

(3)lugje-koi-gi-pronashle-svoite-dvojnici-vo-muzej-kafepauza.mk

4. Некој бил самурај во претходниот живот

(4)lugje-koi-gi-pronashle-svoite-dvojnici-vo-muzej-kafepauza.mk

5. Искуство со двојник

(5)lugje-koi-gi-pronashle-svoite-dvojnici-vo-muzej-kafepauza.mk

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар