Паровите кои вистински се сакаат никогаш не престануваат да ги прават овие работи

Паровите кои вистински се сакаат никогаш не престануваат да ги прават овие работи

Кога двајца се во подолга врска, тие престануваат да прават многу работи кои ги правеле на почетокот. Сето ова е дел од заедничкото созревање. Но, кога ќе почнат да исчезнуваат одредени нешта, врската може да го изгуби квалитетот. Паровите кои вистински се сакаат всушност продолжуваат да прават многу работи, а со тоа ја зајакнуваат нивната врска. Ако сте лудо вљубени во вашиот партнер, голема е веројатноста дека сè уште правите барем половина од овие работи.

1. Сè уште си се восхитувате

(1)parovite-koi-vistinski-se-sakaat-nikogash-ne-prestanuvaat-da-gi-pravat-ovie-raboti-kafepauza.mk

Вие ги знаете сите недостатоци на вашиот партнер, но сепак го сакате. Кога ќе го видите сте возбудени и секогаш се чувствувате безбедно во неговата прегратка.

2. Си давате комплименти

(2)parovite-koi-vistinski-se-sakaat-nikogash-ne-prestanuvaat-da-gi-pravat-ovie-raboti-kafepauza.mk

На почетокот на врската луѓето постојано си кажуваат колку се убави или згодни. Со текот на времето овие комплименти стануваат поретки. Но, кај паровите кои вистински се сакаат комплиментите никогаш не престануваат.

3. Одвојувате време само за вас двајцата

(3)parovite-koi-vistinski-se-sakaat-nikogash-ne-prestanuvaat-da-gi-pravat-ovie-raboti-kafepauza.mk

Дури и ако поминувате многу време заедно, тоа обично е со пријатели или кога сте излезени. Ако вистински се сакате, вие секогаш одвојувате време само за вас двајцата, останувате дома, разговарате и уживате во вашето друштво.

4. Работите на проблемите

(4)parovite-koi-vistinski-se-sakaat-nikogash-ne-prestanuvaat-da-gi-pravat-ovie-raboti-kafepauza.mk

Сакате врската да трае, па секогаш кога има некој проблем се обидувате да го решите што побрзо. Вие сте вљубени, вие сте тим и знаете дека во врската треба да се негуваат потребите на двајцата.

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар