30 август 2017 | Кафе пауза

4-те емоции што ви ја убиваат душата

Тие не само што влијаат на вашето духовно здравје, туку исто така ви ја напаѓаат и физичката и менталната добросостојба.

Кој е вашиот генерациски број и што кажува тоа за вашиот љубовен живот?

Сте чуле ли некогаш за генерацискиот број и за неговото влијание на вашиот љубовен живот?

Овие фотографии се доказ дека постојат само 3 видови луѓе во светот

Секоја личност е уникатна, но постојат нешта што можат сите да нè соединат, да ги избришат линиите меѓу нас.

Зошто добрите момци никогаш не би ве изневериле?

Едно нешто е сигурно: Добрите момци никогаш не би ве изневериле.

Кога треба да одберете кармин во интензивни бои, а кога да побарате подискретна нијанса?

Некои ситуации бараат дискретна шминка со нежни и природни усни, додека други ситуации мамат на усните да го нанесете вашиот омилен интензивен кармин.

6 вида токсични луѓе со кои не треба да започнувате сериозна врска

Секој ќе се согласи дека е многу важно да му верувате на вашиот партнер. Но, некои луѓе не можат да не го изневерат својот партнер...

20 знаци дека сте токму таму каде што треба да бидете

Прочитајте ги овие 20 знаци кои ќе ви потврдат дека сте токму таму каде што треба да бидете...

Тоа што прво ќе го забележите на оваа слика го открива вашиот најдлабок страв

Стравовите, болката и целите во вас покренуваат импулсивни реакции, па заради тоа понекогаш можете да се изненадите и самите себеси.

Средната точка на вашата хороскопска карта може да ви открие дали ќе бидете успешни во кариерата

Еден дел од вашата хороскопска карта може да ви покаже колку ќе бидете успешни во вашата кариера.

Едноставна љубовна вистина: Љубовта на вашиот живот е човекот кој секогаш ќе биде тука за вас

За да ја препознаете вашата сродна душа не треба да решавате загатки. Тоа не е мистериозна тајна што треба да ја дешифрирате.

14 модерни работи кои постоеле долго пред нас

Малку е познат фактот дека некои „модерни“ пронајдоци постоеле пред стотици, па и илјадници години. Па, тврдењето дека нашите предци биле примитивни не е баш точно.

Како јадете сладолед и што кажува оваа навика за вас?

Дали сте љубители на корнети или пак можеби сакате сладоледот да го консумирате во чаша?
12