8 предмети кои можете да ги изработите за помалку од една минута

Со евтини материјали и малку креативност, можете да изработите кул предмети за уредување на домот...
Датум: 03 окт 2011
, Автор:

Купете си држач за таблет и добијте велосипед

Самсунг, во соработка со водечката компанија за рачно изработени велосипеди, 14 Bike Co, работеше на велосипед со интегриран држач за таблети, специјално наменет за моделот Галакси таб 10.1.
Датум: 03 окт 2011
, Автор:

За колку пари можете да си купите Ламборгини?

Ламборгини ги објави цените за своите модели кои ќе бидат достапни во 2012 година. Па доколку размислувате за купување на некои од нивните модели, треба да знаете кој колку би ве чинел.

Прекрасни куќи изградени за само 6 дена

Овој проект е дело на компанијата „Bliss Spaces“, а неговата реализација се наоѓа во северниот дел на Лондон. Уникатно замислениот проект го сочинуваат две приватни куќи, кои се на три ката...

Кафе-позадина за вашиот десктоп #51

„Мислам дека да бев жена, ќе го користев кафето како парфем.“ - Џон Ван Друтен
Датум: 03 окт 2011
, Автор: