8 предмети кои можете да ги изработите за помалку од една минута

За уредување на домот, не се секогаш потребни многу пари. Со евтини материјали и малку креативност, можете да изработите кул предмети кои можат да имаат специфична функција и интересен дизајн.

8 предмети кои можете да ги изработите за помалку од една минута

Во видеото во продолжение, Пјер Лота презентира 8 проекти кои можат да се направат за помалку од една минута, а за нивната изработка се користат рециклирани предмети. Идеите се одлични: вазна од шише и обична бела хартија, кафе-масичка од дрвена плоча и стаклени шишиња, картонска ламба…

Имате ли вие направено нешто вакво?

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

 1. Ивана Reply

  Значи јас сум најнекреативната и најнеиновативна личност што постои. Да ме оставите 3 месеци на пуст остров и да неам што да правам, никогаш нема да ми текне да направам нешто корисно. Ќе си останам таму.

  • А. Стоименов Reply

   Да ти кажам дека имаме слична карактеристика. Не дека ме мрзи туку едноставно не ми доаѓа идејата кога ми е потребна.

 2. Smileforever Reply

  Ѕвер! 🙂 Сега разбирам што е креативност!

 3. Данчо Reply

  е ова се ситниците кои те прават посреќен.. не ти требаат милиони да направиш таква масичка шо ке те исполнува секој пат кога ке ја видиш,.. ти треба само малку да “леташ со умот”….

 4. Емилија Reply

  Некои ми се свиѓаат а некои не инаку има интересни идеи браво за креативноста..

Остави коментар