Прекрасни куќи изградени за само 6 дена

Овој проект е дело на компанијата „Bliss Spaces“, а неговата реализација се наоѓа во северниот дел на Лондон. Уникатно замислениот проект го сочинуваат две приватни куќи, кои се на три ката, а секоја од нив е распослана на 370 метри квадратни. Во прекрасните дворови кои се наоѓаат зад градбата, двете куќи имаат и свое дополнително студио.

Прекрасни куќи изградени за само 6 дена

Кога на прв поглед ќе ги погледнете овие два дома, навистина е тешко да се поверува дека се изградени за само 6 дена. Сите материјали кои се употребени за куќите се монтажни, па така за нивната изградба биле потребни само 6 луѓе. При изведувањето на градежните методи и имплементирањето на целокупниот дизајн, биле применети најновите техники за енергетска ефикасност кога се во прашање огревот и осветлувањето на куќите.  Двете куќи имаат подно греење, ЛЕД осветлување, дупли прозорци и камини во дневните соби.

Прекрасни куќи изградени за само 6 денаПрекрасни куќи изградени за само 6 денаПрекрасни куќи изградени за само 6 денаПрекрасни куќи изградени за само 6 денаПрекрасни куќи изградени за само 6 денаПрекрасни куќи изградени за само 6 денаПрекрасни куќи изградени за само 6 денаПрекрасни куќи изградени за само 6 денаПрекрасни куќи изградени за само 6 дена

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар