За колку пари можете да си купите Ламборгини?

Ламборгини ги објави цените за своите модели кои ќе бидат достапни во 2012 година. Па доколку размислувате за купување на некои од нивните модели, треба да знаете кој колку би ве чинел. Се разбира, како и на секој друг автомобил цената варира во зависност од тоа што сакате да му додадете на основниот модел. Ова се цените кои светскиот бренд ги нуди во 2012 година за своите основни модели.

За колку пари можете да си купите Ламборгини?

Gallardo LP550-2 Coupe – 187.900 американски долари

За колку пари можете да си купите Ламборгини?

Bicolore – 191.900 американски долари

За колку пари можете да си купите Ламборгини?

Gallardo LP 560-4 Coupe – 202.000 американски долари

За колку пари можете да си купите Ламборгини?

Spyder – 225.400 американски долари

За колку пари можете да си купите Ламборгини?

Gallardo LP 570-4 – 237.600 американски долари

За колку пари можете да си купите Ламборгини?

Spyder Performante LP 570-4 – 248.000 американски долари

За колку пари можете да си купите Ламборгини?

Aventador LP 700-4 – 387.000 американски долари

———————————————————————————————————————————————————————

Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

 1. Stap Reply

  Lamborghini Reventon $1,600,000

  Lamborghini Super Trofeo $200.000

 2. Anomis Reply

  zivo dzabe…

 3. stefan Reply

  mnogu ubava

Остави коментар