02 јуни 2011 | Кафе пауза

Близнаци и рак – љубовна комбинација

Овие два знака му приоѓаат на светот на различни начини, па затоа мора да научат да си ги прифаќаат разликите.
Датум: 02 јун 2011
, Автор:

Поврзете се со партнерот без да имате секс

Постојат пет лесни начини да се поврзете со партнерот, да му покажете нежност, страст, љубов и почитување, а тоа да не биде преку сексот.

Новиот фотоапарат од Лајка – V-Lux 30

Лајка е еден од најпрестижните брендови меѓу љубителите на фотографирањето, а нивниот нов компактен дигитален фотоапарат, моделот V-Lux 30, сигурно ќе привлече и нови фанови.
Датум: 02 јун 2011
, Автор:

Топ 10 најубави птици во светот

Секој од нас ќе ги препознае овие птици. Погледнете ги и информирајте се за нивните најважни карактеристики.

Куќа од камен покрај море на Мајорка

„Десет години сонував за тоа, пет години го барав совршеното место, две години работев на тоа, уште две години ја градев и сега конечно е готова, “ вели Александре Де Бетак, сопственик на оваа прекрасна куќа.