Куќа од камен покрај море на Мајорка

Куќа од камен покрај море на Мајорка

„Десет години сонував за тоа, пет години го барав совршеното место, две години работев на тоа, уште две години ја градев и сега конечно е готова, “ вели Александре де Бетак во едно од неговите интервјуа за неговата нова куќа која е сместена во мало крајбрежно село во регионот Трамуната, во Мајорка.Куќа од камен покрај море на МајоркаТој е инспириран од архитектурата во седумдесетите години, најверојатно затоа што растел баш во тој период. Бетак е познат организатор на настани, уметнички директор и дизајнер, чија работа вклучува модни спектакли за клиентите од Диор и Тифани.Куќа од камен покрај море на МајоркаКуќа од камен покрај море на МајоркаКуќа од камен покрај море на МајоркаКуќа од камен покрај море на МајоркаКуќа од камен покрај море на МајоркаКуќа од камен покрај море на МајоркаКуќа од камен покрај море на Мајорка


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот

Поврзани содржини

  1. Еленна Reply

    Ех да си имам една ваква куќа..sweet dreams 🙂

  2. Ана Reply

    не треба да чистиш, само зами со цревото и на раат

  3. Ана Reply

    убаво убаво

Остави коментар