10 смешни знаци дека сте компјутерски зависник

10 смешни знаци дека сте компјутерски зависник

Веројатно ако сте компјутерхолик не се ни запрашувате дали поминувате премногу време со вашиот „најдобар пријател“, но ако евентуално ве интересира, еве 10 сигурни знаци дека спаѓате во таа категорија:

10 смешни знаци дека сте компјутерски зависник

1. Имате повеќе компјутери и практикувате да ги користите сите во исто време.

2. Преспивате на работа, каде имате специјално легло под компјутерското биро.

10 смешни знаци дека сте компјутерски зависник

3. Не се одделувате од компјутерот дури и кога не сте баш во состојба да го користите, на пр. со рака во гипс, фатени во кичмата…

4. Одите со компјутерот во веце.

5. …или во поекстремни ситуации, го носите вецето пред вашиот компјутер.

10 смешни знаци дека сте компјутерски зависник

6. Имате отпечатоци од тастатурата додека спиете.

10 смешни знаци дека сте компјутерски зависник

7. Имате дете, но го запоставувате и игнорирате додека сте пред компјутерот.

8. Не водите многу грижа за хигиената во вашата соба каде што ви е сместен компјутерот.

9. Попрво би умреле отколку да се одделите од компјутерот.

10. А кога ќе умрете, сакате да имате компјутер место надгробна плоча.

10 смешни знаци дека сте компјутерски зависник

Во колку точки се пронајдовте?

10 смешни знаци дека сте компјутерски зависник

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

 1. anomis Reply

  vo dve =]]] pod 1 i ponekogas 8 =]

 2. Sar4e Reply

  во ниедна. јееееее не сум зависник. хихиихихи

 3. Emma Reply

  Во сите. :/

 4. Мон Reply

  Во една 🙂

Остави коментар