Згодна девојка „растура“ на гитара

Оваа девојка се вика Џулиет Валдурие, има 23 години и живее во Париз, а звукот кој го произведува од нејзината гитара, звучи како еден инспиративен недостижен сон. Згодна девојка „растура“ на гитараДодека Џулиет свири евергрини со рок призвук од Битлси, Џими Хендрикс, Пинк Флојд, се снима со домашна камера и видеата ги прикачува на нејзиниот Јутјуб-канал. Таа е најверојатно „девојката од соништата“ на секој рок музичар бидејќи е неверојатно талентирана, а и изгледа многу секси. Момци уживајте, а девојки завидувајте ù! Таква е природата на нештата! 🙂

———————————————————————————————————————————————————————

Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар