Поврзете се со партнерот без да имате секс

Постојат пет лесни начини да се поврзете со партнерот, да му покажете нежност, страст, љубов и почитување, а тоа да не биде преку сексот. Еве ги:

1. Допрете го

…помилувајте го за раката за време на вечерата, држете се за раце додека гледате филм, погалете го за грбот додека се гушкате. Допирот зборува повеќе од зборовите.Поврзете се со партнерот без да имате секс

2. Заемни погледи

Длабок и значаен поглед е знак дека сте заинтересирани да го слушате додека зборува, па дури и кога темата вам не ви е блиска. Погледнете го кога не очекува и тогаш кога погледите ќе ви се спојат, настанува магијата на љубовта.Поврзете се со партнерот без да имате секс

3. Насмевнете му се

Кратката насмевка има поголемо влијание кон мажот, отколку кон жената. Тие сакаат кога им се насмевнувате без причина. Насмевката го отвора и топли неговото срце, а вашата женствена страна одлично влијае на нивните чувства.Поврзете се со партнерот без да имате секс

4. Поиграјте си го неговата коса

…пред да си легнете или додека ја гледате омилената ТВ серија, помилувајте го со прстите низ косата. Мини масажите по главата се толку пријатни, а бараат многу мал напор.Поврзете се со партнерот без да имате секс

5. Обрнете си малку повеќе внимание на себе

Мажите сакаат да гледаат. Нашминкајте се, облечете се во омилените облеки и заблескајте. Тоа нема да помине незабележано.Поврзете се со партнерот без да имате секс


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот

Поврзани содржини

Остави коментар