10 неверојатни приказни како причина за развод

Дури и најрационалните луѓе го губат разумот кога се во процес на развод од својот брачен партнер.
Датум: 07 дек 2015

Хороскопот открива: Клучните карактеристики на секој од знаците кои водат до развод

Секој хороскопски знак има свои негативни страни кои доколку не бидат навреме забележани и поправени, можат да доведат до крај на бракот.

Осудени да лутаат: 3-те хороскопски знаци кои ќе имаат повеќе од еден брак

Изгледа овие знаци немаат толку среќа да остарат среќно покрај една личност.

Писмо од бившата жена: Благодарам што ми ги даде најтешките години од мојот живот

Писмото од една анонимна жена упатено до нејзиниот бивш сопруг веднаш стана популарно низ целиот интернет. А еве и зошто...

Преживеавте неверство? Еве што треба сега да направите!

Многу жени се обвинуваат себеси, размислуваат што би можеле да направат поинаку, зошто воопшто тоа се случило, но и ја мразат личноста со која партнерот ги изневерил.

Слатка одмазда: Ја оставил жена му за помлада девојка, но овој потег му го засмрдил животот

Секогаш може да се извлече по нешто добро од лошото. Макар тоа било само слатка одмазда.

3-те најголеми причини поради кои љубовните врски се распаѓаат

Раскинувањата настануваат поради голем број причини, но во последно време сите можат да се сместат во 3 категории...

Адвокат за развод советува: 7 совети за да го сочувате вашиот брак

Ако сакате вашиот брак да потрае и да уживате во него, можеби вистинската работа е да ги послушате оние кои го раскинуваат.

ТВ серија: Грејс и Френки (Grace and Frankie)

Две жени почнуваат да живеат заедно бидејќи нивните сопрузи по 40 години брак ги напуштаат и решаваат тие да се венчаат