урда | Кафе пауза

Кохуке: Вкусен десерт од естонската кујна

Овој десерт е популарен низ балтичките земји, а најмногу може да се најде во Естонија, Русија и во други источно-европски држави.

Диета со урда: Изгубете 5 кг за 5 дена!

Оваа диета се базира на урда со мала масленост и кефир, намирници кои придонесуваат за брзо согорување на мастите и го блокираат нивното создавање.
Датум: 05 јул 2014
, Автор: