вишок | Кафе пауза

Необичен режим на исхрана: Со вкусна пица до совршената телесна тежина

Вкусна пица со шунка и кашкавал, па и со по некое луто пиперче одозгора, би можела да биде решение за ослободување од вишокот килограми.

7 скриени причини поради кои се дебелеете

Внимавате на исхраната, постојано вежбате, но сепак вагата покажува некој килограм повеќе?

8 причини зошто жените со вишок килограми се посреќни

Веќе исчезнува идејата дека убавата жена треба да биде и слаба.

Како да го сокриете вишокот килограми?

Наместо да чекате подолг период за да се ослободите од вишокот килограми, стилистите ви откриваат неколку трикови како веднаш да ги прикриете критичните делови.
Датум: 31 јан 2012