01 јуни 2016 | Кафе пауза

Можете ли да погодите кое е омиленото место за секс на мажите?

Не станува збор ниту за спалната соба, ниту за кујната.

5 знаци дека е време да одморите

Ако мислите дека повеќе обврски ќе ве исполнат, тогаш длабоко се лажете.

9 секојдневни реченици кои треба да престанете да им ги кажувате на луѓето

Постојат речиници кои секојдневно ги користиме, а би требало засекогаш да ги исфрлиме од нашиот речник.

Зошто секогаш треба да веруваме во моќта на вторите шанси?

Кога животот би ви овозможил да го доживеете истото сценарио два пати, би го направиле ли тоа?

Креативна девојка се трансформира во принцезите од Дизни

Фантастични трансформации кои покажуваат како би изгледале ликовите од Дизни во реалниот живот.

Нема да најдете поголема љубов од таа на овој хороскопски знак!

Доколку постои некој конфликт, овој знак секогаш знае да ги смири работите. Но, многу често го нарекуваат и адвокатот на ѓаволот бидејќи не е пристрасен и не бира страни.

Инстинктот е глас што секогаш треба да се слуша: Како да го разбудите шестото сетило?

Интуицијата не е мистично претчувство, туку она што нашиот мозок несвесно го анализира пред тоа да се процесира во свесниот дел.

Науката открива: Луѓето кои имаат кошмари се покреативни

Едно неодамнешно истражување открило дека луѓето кои имаат кошмари се покреативни и имаат побогата фантазија додека се будни за разлика од оние кои спијат мирно.

Како да јадете сѐ што сакате, а сепак да се ослободите од вишокот килограми?

Нутриционистите ја препорачуваат една од најефективните диети досега.

Љубовни парови кои сите ги знаеме и обожаваме

Некои од нив нè нервираат со постојаното лигавење и објавување слики на социјалните мрежи, додека, пак, за некои парови воопшто не можеме ниту да забележиме дека се заедно.

Единствените 5 видови градници кои ви се потребни во вашиот живот

Размислете, дали навистина ви се потребни 14 видови пуш-ап градници во светло розово боја? Најверојатно не.
12