бадем | Кафе пауза

Едноставни сочни колачиња со вкус на бадем

Амарети се италијански класичен десерт кој ја должи својата сладост на бадемите, како и ликерот Амарето ди Сароно, кој потекнува од Ломбардија.

Овесно или бадемово млеко: Кое е подобро?

Овесното млеко е најблиската веганска алтернатива на кравјото млеко во однос на вкусот и конзистентноста, додека бадемовото млеко може да биде прилично водено.

Ледено тајландско кафе со шмек на бадем

Силно и освежително – најдобро за во лето!

Домашни „Рафаело“ бомбици

Идентични и верни на оригиналот...