Едноставен трик на Марта Стјуарт за одлепување на налепници кој ќе ве воодушеви

Марта Стјуард е кралицата на работи кои се рачно изработени.

8 начини како да препознаете лажго, според квалификуван детектор за измама

Кога луѓето лажат, тоа го прават на тој начин што ја прикриваат вистината по секоја цена.

10 среќни амајлии кои секој дом мора да ги има

Луѓето ширум светот постојано се обидуваат да ја зголемат нивната среќа со амајлии, симболи, талисмани и слично.

Суеверија: Резултат на потсвеста, желбите или чиста имагинација?

Во многу традиции, па и во нашата, се задржале многу обичаи од постарите времиња кои денес се сметаат за суеверија.

Жена која го прославила својот 107-ми роденден, ја споделува тајната за долг живот: Останете сингл!

Луис Сигнор, која живее во Бронкс, Њујорк, се придржува кон здрава исхрана и редовна физичка активност.

Интересни факти за марихуаната

Мислењето за оваа супстанца е поделено, и продолжува дебатата дали е штетна или не.

Мачките и кучињата ја апсорбираат негативната енергија и штитат од болести и депресија!

Врската помеѓу луѓето и нивните домашни миленици може да биде многу моќна и интензивна.

Што е заедничко за војната и плетењето?

Можеби ќе звучи изненадувачки, но плетењето и војната имаат поголема поврзаност отколку што помислувате.

Научниците откриле зошто потешко ги помниме имињата на луѓето кои штотуку сме ги запознале

Нели е малку непријатна ситуацијата кога сакате да му се обратите некому, а не можете бидејќи заборавивте како се вика?

Мали гради – голема предност

Кога би знаеле кои се предностите на малите гради, никогаш не би посакале да ги зголемите.