Кристина Стаменова | Кафе пауза - Part 166

Венера во аспект со Нептун: Прочитајте какви предизвици ќе ви донесе денешниот ден

Откријте какви предизвици ве очекуваат благодарение на планетите и ѕвездите.

Само во Источна Европа: Гратче чија тиркизна, дрвена црква ве води кон вселената

Дали некогаш сте си помислиле дека наместо вообичаените икони, фрескоживопис и олтар, внатрешноста на една црква може да крие други мистерии? И тоа вселенски! Проверете за каков музеј-црква станува збор!

Овој хороскопски знак секогаш доминира: Зрачи со чиста енергија и страст!

Откријте кој хороскопски знак зрачи со најмногу позитивна енергија! Можеби се работи за вашиот!

ТЕСТ: Изберете перо и откријте кои се вашите скриени моќи!

Време е за тест! Дознајте кои се вашите силни и слаби страни така што ќе изберете едно од перата прикажани на сликата.

Зошто е потребно децата да научат како да го планираат времето?

Децата мора да се научат уште од мали нозе да го користат ефикасно своето време. Откријте зошто е тоа така!

Дали кафето може да ја подобри меморијата?

Сигурни сме дека веќе го испивте утринското кафе, но дали знаевте дека кофеинот може да влијае врз меморијата?

Кои 3 хороскопски знаци ќе имаат среќа оваа недела?

Проверете дали и на вашиот хороскопски знак ќе му се насмевне среќата оваа недела!

Уметница користи суво лисје како неконвенционално платно за везење птици

Кога ќе се спојат креативноста и љубовта кон везењето добивате преубави ремек-дела!

Каде во светот се зборуваат најмногу јазици?

Нема да ви се верува кога ќе прочитате колку многу јазици се зборуваат на ова место!

Имате проблем со акни? Магнезиумот е вистинското решение за вас!

Не можете да го решите проблемот со акните? Ние го имаме вистинскиот совет!

Дали знаевте дека овие 7 навики се штетни за цревната флора? Откријте кои се.

Цревната флора е многу поважна отколку што мислевме, а ова се навиките кои штетно влијаат врз нејзиното функционирање.

3 хороскопски знаци ги очекува неверојатна среќа до 22 ноември 2021, проверете кои се!

Дали вашиот хороскопски знак е еден од трите хороскопски знаци што ќе бидат најсреќни во следниот период?