06 март 2021 | Кафе пауза

Вкусни колачиња со чоколадо кои се подготвуваат за само половина час!

Ова се колачиња за кои се потребни само неколку состојки, па подолу ви донесуваме едноставен рецепт и како да го подготвите.

50-годишна инфлуенсерка воодушевува со нејзините модни комбинации

Таа е една од оние дами кои го потврдуваат добро познатото правило дека стилот само се надградува со текот на годините.

Исто како во „Bridgerton“: Дворови и ентериери кои ќе ги воодушеват обожавателите на хит серијата

Влијанието на оваа историска романтична драма заснована врз циклусот на книги од писателката Џулија Квин се гледа и од фактот дека таа започна да ги диктира трендовите во дизајнот на ентериерот.