50-годишна инфлуенсерка воодушевува со нејзините модни комбинации

50-годишна инфлуенсерка воодушевува со нејзините модни комбинации

Ако ви недостасува инспирација за пролетни стајлинзи, никогаш нема да погрешите ако ѕирнете во профилот на Инстаграм на креативната Кармен Химено, сивокоса кралица на стилот со фантастично чувство за стил. Таа е една од оние дами кои го потврдуваат добро познатото правило дека стилот само се надградува со текот на годините.

Кармен е неисцрпна модна инспирација, па доколку се плашите дека патиките не се соодветни за дами од категоријата плус 50, Кармен брзо ќе ве увери бидејќи тоа се нејзините омилени обувки. Таа има импресивна колекција патики и на својот профил на Инстаграм, таа состави неверојатно добра комбинација за која доби само неколку комплименти: „Совршенство“, „Го сакам твојот став“, „Браво, Кармен“.

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Carmen Gimeno (@carmen_gimeno)

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Carmen Gimeno (@carmen_gimeno)

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Carmen Gimeno (@carmen_gimeno)

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Carmen Gimeno (@carmen_gimeno)

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Carmen Gimeno (@carmen_gimeno)

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Carmen Gimeno (@carmen_gimeno)

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Carmen Gimeno (@carmen_gimeno)

Погледнете ја оваа совршена модна комбинација што сакаме да ја носиме од утро до вечер.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар