Совршена модна комбинација што сакаме да ја носиме од утро до вечер

Совршена модна комбинација што сакаме да ја носиме од утро до вечер

Ако требаше да ги издвоиме модните трендови и парчиња облека што ги одбележаа последните дванаесет месеци, на самиот врв на таа листа во огромното мнозинство гардероби, ќе се издвојуваа тренерки и дуксери. Комбинацијата од удобни материјали и обични исечоци беше совршен избор за деновите што ги поминавме дома, како и за маалските прошетки и викендите во природа, кои за кратко време станаа наши омилени излегувања. Од враќање во канцеларија по неколкумесечна работа од дома до враќање до пиење кафе на терасите на нашите омилени кафулиња, пролетните денови повторно ќе донесат мали промени во нашето секојдневие и, соодветно, и во нашата гардероба.

Пролетните модни парчиња кои полека ги враќаме во полиците на нашите гардероби и трендовските новитети што оваа година ќе ги додадеме во нашата гардероба ќе го донесат освежувањето што го очекувавме. Сепак, откако ќе се навикнеме на нивната неодолива удобност и едноставност, сè уште не сме подготвени да се збогуваме со омилените тренерки и дуксер.

Како да ги вклопиме овие лежерни модели во секојдневните комбинации во наредните пролетни денови и сепак да изгледаме малку средено?

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Sara Escudero (@collagevintage)

Во гардеробите на популарните модни трендсетерки, неодамна откривме неочекувано добра комбинација на тренерки и блејзер кои го трансформираа омилениот лежерен комплет во совршен секојдневен изглед. За пролетните денови пред нас, модните трендсетерки истакнаа уште една совршена комбинација на навидум некомпатибилна облека што создава едноставен ефект. Комбинацијата на дуксер и здолниште се истакна како совршена модна комбинација што ќе ја избереме за напорни работни денови и релаксирани викенд-дружби.

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Sara Escudero (@collagevintage)

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Sara Escudero (@collagevintage)

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Sara Escudero (@collagevintage)

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Sara Escudero (@collagevintage)

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Sara Escudero (@collagevintage)

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Sara Escudero (@collagevintage)

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Sara Escudero (@collagevintage)

Oткријте и кои 5 бои на чанти што ќе бидат во тренд оваа пролет.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар