Исто како во „Bridgerton“: Дворови и ентериери кои ќе ги воодушеват обожавателите на хит серијата

Исто како во „Bridgerton“: Дворови и ентериери кои ќе ги воодушеват обожавателите на хит серијата

Серијата „Bridgerton“ ги фасцинираше гледачите и сега со возбуда ја чекаме најавената втора сезона, која ќе започне со снимање оваа пролет. Влијанието на оваа историска романтична драма заснована врз циклусот на книги од писателката Џулија Квин се гледа и од фактот дека таа започна да ги диктира трендовите во дизајнот на ентериерот.

Исто како во „Bridgerton“: Дворови и ентериери кои ќе ги воодушеват обожавателите на хит серијата

Заплетот на серијата се случува во 19 век во Лондон, а многумина сакаат да го пренесат неговиот историски дух на сопствениот простор за живеење. Ентериерите и екстериерите на хит серијата станаа инспирација за украсување простори во кои доминираат антички мебел, пастелни бои, рустикален стил, тапети, порцелан и дух на неокласицизам, сето тоа со изобилство на романтика и елеганција.

Со цел просторот да не изгледа премногу помпезно, дизајнерите на ентериер се придржуваат до друго мото од серијата: хумор, разновидност и експлозија на бои. Така, барокната фотелја е поставена пред раскошен ѕид, а цветните дезени се користат толку претерано што изгледаат што е можно помодерно. Доаѓаат топли и сончеви денови, па затоа ќе биде идеално време да подготвите чај во дворот или градината, а доколку сакате чајанка подготвена од хероините од серијата „Bridgerton“, задолжително кликнете погледнете ги фотографиите каде што ќе најдете инспирација во изобилство.

Исто како во „Bridgerton“: Дворови и ентериери кои ќе ги воодушеват обожавателите на хит серијата

Исто како во „Bridgerton“: Дворови и ентериери кои ќе ги воодушеват обожавателите на хит серијата

Исто како во „Bridgerton“: Дворови и ентериери кои ќе ги воодушеват обожавателите на хит серијата

Исто како во „Bridgerton“: Дворови и ентериери кои ќе ги воодушеват обожавателите на хит серијата

Исто како во „Bridgerton“: Дворови и ентериери кои ќе ги воодушеват обожавателите на хит серијата

Исто како во „Bridgerton“: Дворови и ентериери кои ќе ги воодушеват обожавателите на хит серијата

Исто како во „Bridgerton“: Дворови и ентериери кои ќе ги воодушеват обожавателите на хит серијата

Исто како во „Bridgerton“: Дворови и ентериери кои ќе ги воодушеват обожавателите на хит серијата

Исто како во „Bridgerton“: Дворови и ентериери кои ќе ги воодушеват обожавателите на хит серијата

Исто како во „Bridgerton“: Дворови и ентериери кои ќе ги воодушеват обожавателите на хит серијата

Исто како во „Bridgerton“: Дворови и ентериери кои ќе ги воодушеват обожавателите на хит серијата

Исто како во „Bridgerton“: Дворови и ентериери кои ќе ги воодушеват обожавателите на хит серијата

Исто како во „Bridgerton“: Дворови и ентериери кои ќе ги воодушеват обожавателите на хит серијата

Исто како во „Bridgerton“: Дворови и ентериери кои ќе ги воодушеват обожавателите на хит серијата

Исто како во „Bridgerton“: Дворови и ентериери кои ќе ги воодушеват обожавателите на хит серијата

Исто како во „Bridgerton“: Дворови и ентериери кои ќе ги воодушеват обожавателите на хит серијата

Погледнете ги и овие 10 идеи како да го уредите дворот и да ги поканите птиците во него.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар