25 декември 2018 | Кафе пауза

Планк предизвик од 21 ден што ќе ви помогне да се ослободите од масните наслаги на стомакот

Со оваа вежба ќе ги зацврстите стомачните мускули, рацете, нозете и колковите, а ќе го подобрите и држењето на вашето тело.

5 прехранбени продукти што ќе го подобрат вашето, но и здравјето на вашето куче

Додавањето на овие продукти во исхраната на кучето ќе му ги овозможи сите хранливи материи што му се потребни.

Тестот „4С“ ќе ви открие колку сте навистина здрави

Иако можеби се храните здраво и вежбате како што ви кажал тренерот, тоа не значи дека сте навистина здрави.

Најдобрите патувачки фотографии за 2018-та година

Судиите од натпреварот само што ги прогласиле нивните победници, а фотографиите на совршен начин ја доловуваат разновидноста на нашиот шарен свет.

Хороскопските знаци рангирани според тоа колку брзо се вљубуваат

Погледнете колку брзо се вљубуваат хороскопските знаци, почнувајќи од оние кои немаат време за чекање.

Доколку се чувствувате тажно, овие заспани мачки ќе ви го подобрат расположението

Многу сопственици на мачки се свесни колку бизарно и слатко можат да спијат нивните миленичиња.

14 знаци дека сте поподготвени за иднината отколку што мислите

Веројатно често се прашувате што носи иднината и дали сте подготвени за неа...