Најдобрите патувачки фотографии за 2018-та година

Секоја година се прават бројни неверојатни патувачки фотографии, а 2018-та не е исклучок. Судиите од Натпреварот за патувачка фотографија на годината само што ги прогласиле нивните победници, а фотографиите на совршен начин ја доловуваат разновидноста на нашиот шарен свет. Фотографите од 142 држави пријавиле над 20.000 фотографии, но само eден ја доби главната награда. Стефано Пенсоти од Италија е прогласен за фотограф на годината со неговото неверојатно портфолио од 8 фотографии на кои се прикажани обични луѓе во нивното опкружување низ неколку држави. Погледнете ги и останатите фотографии кои се истакнале.

1. Силвија Мишел, Швајцарија

2. Дани Јен Син Вонг, Малазија

3. Маринка Масус, Холандија

4. Едвард Грам, САД

5. Стефано Пенсоти, Италија

6. Владимир Алексеев, Руска Федерација

7. Мауро Ди Бетио, Италија

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар