10 август 2018 | Кафе пауза

Прошетка низ неонските светла на Хонг Конг

Хонг Конг одамна изобилува со светлинска маглина, создадена од безбројните неонски знаци и реклами.

Што би промениле на вашето тело? И што кажува одговорот за вас?

Дали понекогаш си мислите дека одреден дел од вашето тело би бил многу подобар ако би изгледал поинаку?

7 статистички податоци за среќните парови што ќе ве изненадат

Врските бараат многу работа а повеќето луѓе инвестираат многу за да ги направат успешни.

Вистинската причина за внатрешната празнина и како да се справите со неа

Дали често се чувствувате празно? Дали верувате дека другите треба да ја пополнат таа празнина?

На кој начин родителите ги здебелуваат своите деца и како вие да го избегнете тоа?

Никој родител не сака неговото дете да биде дебело, но повеќето деца се соочуваат со дебелина поради нивните родители.

Филм: Шпионот што ме откачи (The Spy Who Dumped Me)

Одри и Морган се најдобри пријателки коишто ќе бидат вовлечени во интернационален заговор откако една од нив ќе дознае дека момчето што ѝ раскинало било шпион

9 причини зошто вашите чевли изгледаат евтино

Обидувајќи се да ги следат модните трендови, многу жени забораваат дека познатиот и скап бренд не значи дека ќе изгледаат добро.

5 активности што можете да ги сметате како вежбање и да ги правите секој ден

Ако сте како повеќето луѓе, на крајот на напорниот ден сигурно повеќе сакате да се релаксирате со некој филм наместо да вежбате.

Експерт објаснува зошто треба да престанете да пиете кравјо млеко

Млечните производи, вклучувајќи го и кравјото млеко, се важен дел од исхраната на луѓето на запад.

Персеидите се враќаат: Што треба да знаете за метеорскиот дожд?

За љубителите на астрономијата, средината на август значи враќање на метеорскиот дожд Персеиди.

Вештачка интелигенција може да ве погледне во очи и да ви го одреди карактерот

Се вели дека очите се прозорци на душата. Изгледа дека оваа поговорка сега станува научен факт.
12