Прошетка низ неонските светла на Хонг Конг

Прошетка низ неонските светла на Хонг Конг

Хонг Конг одамна изобилува со светлинска маглина, создадена од безбројните неонски знаци и реклами. Но, за жал, овој препознатлив елемент на градот полека почнал да исчезнува затоа што се зголемила цената за одржување и изнајмување на знаците, и се промениле одредени закони. Бидејќи го забележал тоа, локалниот фотограф Денис Исип посакал да го овековечи градот во целосен сјај, додека сè уште може. Оваа серија фотографии е наречена „Неонски архиви“.САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар