25 октомври 2017 | Кафе пауза

Не фрлајте ги обвивките од путер, тие се корисни за многу работи во вашиот дом

Откако ќе го изедете путерот, зачувајте ја обвивката, свиткајте ја на половина и ставете ја во фрижидер.

Пиете апчиња за контрацепција откако знаете за себе? Што ќе се случи ако наеднаш ги прекинете?

Можеби имате слушнато многу страшни приказни за откажувањето од овие апчиња. Но периодот на транзиција во кој вашето тело се навикнува да работи без нив не е толку „страшен“.

25 работи што сите свекрви потајно ги мислат, но никогаш не ги кажуваат

И на свекрвите им е тешко да се прилагодат на промените, но нивните намери се секогаш најдобри.

Искрено писмо од една сопруга: 12 заклучоци до кои дојдов после 12 години брак!

Сите се среќни кога влегуваат во брак, но што се случува после венчавката?

8 причини зошто неверојатните жени имаат најлош љубовен живот

Генерално гледано, силните и независни жени се оние коишто потфрлуваат во љубовниот живот.

Зошто на партнерот му е потребно вашето признание, а не вашиот совет?

Врските, дури и оние најдобрите, можат да бидат навистина комплицирани. Ова е особено вистина ако ви недостига признание. Размислете за последниот пат кога сте му кажале на вашиот партнер како се чувствувате.

15 чудни факти што нема да ви се верува дека се вистинити

Следниве 15 факти се толку чудни што нема да ви се верува дека се вистинити.

Научник објаснува како истовремено може да верува и во Бог и во наука

Дали некогаш сте се запрашале дали научник може да верува во Бог? Додека истражувањата покажале дека научниците многу поретко се религиозни од останатите луѓе, една анкета покажала дека повеќе од половина научници веруваат во некоја виша сила.

Време е за блага зимница: Направете здрав чиа џем за само 5 минути

Време е сами да направите џем кој совршено ќе се вклопи во вашата здрава исхрана.

10 грешки со дивите животни кои може да ве чинат живот

Кога сретнуваме диви животни во природа може да се исплашиме и да избегаме, или пак да се израдуваме како мали деца. Но и во двете ситуации не знаеме како да реагираме.

Дознајте какви супермоќи поседуваат хороскопските знаци

Во светот на суперхероите сите знаци би имале своја значајна улога.

Колку царски реза може да издржи женското тело?

Во многу држави забележано е зголемување на породувањето со царски рез. Па ако планирате да имате бебе, големи се шансите дека ќе се породите со царски рез.
12