06 март 2017 | Кафе пауза

Како да пронајдете идеално хоби за себе?

Доколку сте во фаза на размислување и пронаоѓање идеално хоби, тогаш дефинитивно сте на вистинското место.

Зацврстете ги вашите гради со маслиново масло

Свиснувањето на градите е природен процес кој се случува со текот на годините, па така, како што старее жената, нејзините гради ја губат цврстината и еластичноста.

Мали трикови со кои навистина можете да заштедите пари

Како да заштедите кога од сите страни ве мамат ситници кои баш во тој момент мора да ги имате?

Дознајте ги мрачните тајни на лотаријата и другите игри на среќа

Пред да отидете до најблискиот киоск и да купите среќка, прочитајте ги следниве неколку мрачни тајни што се кријат зад работата на лотаријата...

Тест: Изберете колаче и дознајте зошто сте сингл

Ако и вие сте сингл и сакате да ја дознаете причината за тоа, треба да се обидете со овој забавен тест.

Астрологијата ги открива будалштините што ги прават заљубените мажи

Кога се заљубени, мажите се спремни да направат многу глупости и да се однесуваат на таков начин што може да им донесе само штета.

Инспиративни цитати од нобеловецот Ели Визел за мирот, толеранцијата и омразата

Тој успеал да го долови ужасот на холокаустот на таков начин што предизвикал сочувство е емпатија кај сите луѓе ширум светот.

Подарете ѝ книга за 8-ми март и исполнете ѝ ја душата со среќа

Многумина веруваат дека книгата е најдобар пријател на човекот, па според тоа, таа е и идеален подарок.

Зошто вашиот партнер не може и не треба да ви биде сѐ во животот?

Вие имате толку многу физички, емоционални, спиритуални и интелектуални потреби што е невозможно да очекувате од еден човек да ви даде сѐ што ви е потребно.

Маска за лице од кисела зелка што помага при отстранување акни

Киселата зелка е многу ценета од страна на сите нутриционисти, но и козметичари.

Оваа жена која го пропатувала целиот свет открива кои се нејзините топ 10 дестинации

Таа видела многу неверојатни места и се наполнила со прекрасни впечатоци, па решила нејзиното искуство да го сподели со јавноста.

10 ситници поради кои вашето момче одново ќе се заљуби во вас

Момците сакаат да бидат опсипувани со внимание и нежност, а со овие мали романтични ситници ќе го направите токму тоа.
12