Оваа жена која го пропатувала целиот свет открива кои се нејзините топ 10 дестинации

Оваа жена која го пропатувала целиот свет открива кои се нејзините топ 10 дестинации

Кејси Де Пекол е првата жена која посетила 196 земји од целиот свет за само 18 месеци. Таа видела многу неверојатни места и се наполнила со прекрасни впечатоци, па решила нејзиното искуство да го сподели со јавноста. Ова се 10-те земји кои според Кејси задолжително мора да ги посетите некогаш во животот…

10. САД

Оваа жена која го пропатувала целиот свет открива кои се нејзините топ 10 дестинации

Според Кејси, есента во Нова Англија е нешто што сите луѓе треба да го доживеат.

9. Костарика

Оваа жена која го пропатувала целиот свет открива кои се нејзините топ 10 дестинации

Мајмуни, свежо овошје, одлична музика и вулкани… Треба ли уште да се зборува?!

8. Перу

Оваа жена која го пропатувала целиот свет открива кои се нејзините топ 10 дестинации

Амазонските дождовни шуми, градот Агуас Калиентес и урнатините на тврдината на древните Инки во Мачу Пакчу, придонеле за Перу да стане едно од омилените места на Кејси.

7. Тунис

Оваа жена која го пропатувала целиот свет открива кои се нејзините топ 10 дестинации

Тука ќе можете да го доживеете духот на Северна Африка. Има голем број древни споменици, а градот Сиди Бу Саид, што се наоѓа на 20 километри од главниот град на Тунис, со сигурност ќе ве остави без зборови.

6. Оман

Оваа жена која го пропатувала целиот свет открива кои се нејзините топ 10 дестинации

За Кејси најинтересно било тоа што се претопила со пустините и планините и била опкружена со луѓе чиј начин на живот целосно се разликува од нејзиниот.

Продолжете на следната страница за останатите неверојатни дестинации…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар