Денови на италијанска кујна со светски познатата готвачка Катерина Чераудо

Дистрикт Бар и Ресторан ќе биде домаќин на неделата на италијанска храна...
Датум: 24 ное 2017
, Автор:

Викенд со коктели – зошто да не?

Врвните коктел мајстори ни претставија 5 интересни рецепти за вкусни коктели со цел да го започнеме викендот во добар стил.
Датум: 27 окт 2017
, Автор: