особини | Кафе пауза

Најлошите емотивни навики на хороскопските знаци: Овните се импулсивни, а Вагата е неодлучна!

Постојат луѓе кои ги забораваат своите граници во врската и немаат емотивната интелигенција иако таа е потребна.

Што вашиот однос кон парите говори за вас?

Начинот на кој управувате со парите, не ја рефлектира само вашата финансиска состојба.

12 факти кои докажуваат дека животните може да бидат похумани од нас

Промени во расположението, зборување во сон, зголемување на тежината поради стрес – ова се само неколку од работите кои се доказ дека луѓето и животните се разликуваат премногу.

Која карактеристика ве прави совршено добар пријател? Еве што велат астролозите за тоа

Постојат различни црти од нашите личности, но кои особини нè прават добри пријатели дознајте од астролозите кои имаат одговор и на ова прашање.

Која особина од минатото му недостасува на секој хороскопски знак?

Некои наши особини ги подзабораваме, а други стапуваат на „сцена“.

Добриот шеф „умножувач“ ја поттикнува интелигенцијата и тимските достигнувања

Добрите шефови ќе ве натераат да се чувствувате како да не сте биле на работа, додека лошите ве одвраќаат од работното место наутро.

5 карактерни особини што ги красат родените во јули

Со оглед на тоа што се родени во најтоплиот месец во годината, најверојатно е дека имаат топло срце.

Женски особини што мажите не можат да ги поднесат

Во една анкета во која учествувале мажи на возраст од 25 до 45 години, се истакнале 3 женски особини што мажите не можат да ги поднесат.

Кој е вашиот магичен дар според датумот на којшто сте родени?

Можеби ова откритие ќе ви помогне да го култивирате вашиот талент и да станете вистински професионалец.

Луѓето со овие 8 особини се најдобрите пријатели коишто можете да ги имате

Доколку сте во потрага по пријателство коешто ќе го преживее „тестот на времето“, есенцијално е да знаете кои карактерни особини треба да ги барате во пријателите...

3-те хороскопски знаци што сакаат да им даваат комплименти на нивните партнери

Постојат неколку знаци во зодијакот кои се навистина слаткоречиви.

5-те најспонтани хороскопски знаци кои би се согласиле на речиси сè

Спонтаноста е навистина добра особина, но сè додека има граница.