ТВ серии кои продолжуваат со нова сезона од септември

Оваа сезона имавме можност да проследиме некои од најдраматичните последни епизоди кај голем број ТВ серии. Но, како и секогаш, дали една серија ќе продолжи со снимање или не зависи само од гледаноста во Америка. Погледнете ја оваа листа за да проверите дали вашата омилена серија го „преживеа“ изборот за обновување од септември. Доколку ја откажале, не грижете се – сè уште има голем број добри ТВ серии кои би можеле да ви го пополнат вашето слободно време…ТВ серии кои продолжуваат со нова сезона од септември

ТВ серии кои продолжуваат со нова сезона од септември

ТВ серии кои продолжуваат со нова сезона од септември

ТВ серии кои продолжуваат со нова сезона од септември

 • Фамилијарен човек (Family Guy)
 • Декстер (Dexter)
 • Родителство (Parenthood)
 • Хаваи 5 (Hawaii Five-0)
 • Не верувајте ù на к—— во апартманот 23 (Don’t Trust the B—- in Apt. 23)
 • Нејви: Лос Анџелес (NCIS: Los Angeles)
 • Скандал (Scandal)
 • Допир (Touch)

ТВ серии кои продолжуваат со нова сезона од септември

ТВ серии кои продолжуваат со нова сезона од септември

ТВ серии кои продолжуваат со нова сезона од септември

 • Мајк и Моли (Mike & Molly)
 • Тело како доказ (Body of Proof)
 • ИМЗ: Њујорк (CSI: NY)
 • 90210 (90210)
 • Сина крв (Blue Bloods)
 • Никита (Nikita)
 • Приватна пракса (Private Practice)
 • Шоуто од Кливленд (The Cleveland Show)
 • Американски татко (American Dad)Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

 1. Monika Reply

  Blagodaram za informaciive !!! 🙂

 2. Losko Reply

  Ja zaboravivte Psych

 3. Oliva Reply

  Znaci definitivno The secret circle go prekinaa ! 🙁 🙁 🙁 🙁 🙁 bas zalosno…..

 4. Наоколу Reply

  Ви предложувам да напишете за The Lying Game, нова серија која наликува на Ringer, јас ја обожавам бидејќи е доста интересна.

 5. Ljupka Reply

  I Homeland, mnogu dobra, nova serija

 6. Milena Reply

  i Game of Thrones – Season 3 :)))
  za zal duri od april 2013 …

 7. Vlatce Reply

  I Merlin isto taka :))) I mene mi e zal za Secret Circle so ja prekinaa bas bese interesna :S ali ajde ima i drugi sea sekoja godina iskacaat po mnogu serii ke ima za gleanje :))

Остави коментар