Најскапата визит-карта на светот

Најскапата визит-карта на светот

Овој неверојатен тип визит-карти се изработува во Швајцарија, а за нивното создавање се користи акрил и дијаманти со највисок квалитет. Најпрво почнале да се прават за богатите фамилии од Блискиот Исток, за да симболизираат единственост и моќ. За секој заинтересиран клиент се прават уникатни визит-карти со специфичен дизајн.Најскапата визит-карта на светотОд компанијата истакнуваат дека досега имале интерес од многу луѓе од деловниот свет, но дека не им излегуваат на сите во пресрет, бидејќи нивната цел е да ги опфатат само најуспешните луѓе од највисоките општествени слоеви. Најскапата визит-карта на светотНајскапата визит-карта на светотИсто така, секоја од визит-картите е обложена со специјален материјал кој е отпорен на разни оштетувања и од гребаници. Просечната цена за една визит-карта изнесува 1.534 американски долари, а во еден сет најчесто се вклучуваат 30 парчиња.Најскапата визит-карта на светотНајскапата визит-карта на светотНајскапата визит-карта на светот


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар