Моменти од подводниот живот низ неверојатни фотографии

Глетката на водена површина е доволна за да предизвика задоволство, но таа под себе крие еден уште поубав мистериозен свет кој предизвикува воздишки кај секого. Фотографот Дејвид Дубиле имал среќа уште како дете да научи да нурка и да го открие необичното подводно шаренило кое потоа за него цел живот ќе претставува извор на инспирација. Денес тој ги посетува морињата и океаните низ целиот свет во потрага по момент од подводниот живот кој е совршен за фотографирање.Моменти од подводниот живот низ неверојатни фотографииМоменти од подводниот живот низ неверојатни фотографииСпоред неговите зборови, најголемиот предизвик во неговата работа е да создаде визуелен глас на океанот и да ги поврзе луѓето со неверојатната убавина и тивкиот пустош кој се случува во невидливиот подводен свет.Моменти од подводниот живот низ неверојатни фотографииМоменти од подводниот живот низ неверојатни фотографииДејвид е еден од најпознатите фотографи чија специјалност е подводната фотографија. Неговите дела редовно се појавуваат во магазинот „National Geographic“, а за нив има освоено и многу меѓународни признанија.Моменти од подводниот живот низ неверојатни фотографииМоменти од подводниот живот низ неверојатни фотографииМоменти од подводниот живот низ неверојатни фотографииМоменти од подводниот живот низ неверојатни фотографииМоменти од подводниот живот низ неверојатни фотографииМоменти од подводниот живот низ неверојатни фотографииМоменти од подводниот живот низ неверојатни фотографииМоменти од подводниот живот низ неверојатни фотографииМоменти од подводниот живот низ неверојатни фотографииМоменти од подводниот живот низ неверојатни фотографииМоменти од подводниот живот низ неверојатни фотографииМоменти од подводниот живот низ неверојатни фотографииМоменти од подводниот живот низ неверојатни фотографииМоменти од подводниот живот низ неверојатни фотографииМоменти од подводниот живот низ неверојатни фотографииМоменти од подводниот живот низ неверојатни фотографииМоменти од подводниот живот низ неверојатни фотографииМоменти од подводниот живот низ неверојатни фотографииМоменти од подводниот живот низ неверојатни фотографииМоменти од подводниот живот низ неверојатни фотографии


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар