02 септември 2018 | Кафе пауза

Зошто жителите на Крит и Сардинија имаат најдолг животен век?

Според најновите истражувања, најздравата исхрана е всушност медитеранската диета.

Артист создава огромни улични мурали низ Европа, правејќи ги здодевните градби интересни

Погледнете дел од неговите прекрасни уметнички дела што ги разубавуваат и најздодевните градби ширум Европа.

Живејте во сегашниот момент: Психолошка вежба што ви ја враќа моќта и контролата над умот

Живееме во брз, модерен свет каде што многу лесно можеме да го пропуштиме сегашниот момент.

Тест на личноста: Која од овие планини би сакале да ја искачите?

Одвојте момент и погледнете ги овие неверојатни планински пејзажи, па размислете на која од нив би сакале да се искачувате и да истражувате.

Септември ќе биде најлошиот месец во годината за овие 3 хороскопски знаци

Септември ќе донесе многу непријатни сеќавања и лоши моменти од минатото за сите хороскопски знаци, но најмногу ќе ги погоди овие 3.