29 април 2018 | Кафе пауза

Вегетаријанска чорба од зелка, коприва и див лук

Оваа чорба е идеална за предјадење или лесен ручек.

Трендови од 80-тите што ќе бидат хит ова лето

Можеби кога сте биле помали воопшто не ви се допаѓала модата од 80-тите. Големите фризури, боите и широките рамена не се за сечиј вкус.

До премногу чувствителните луѓе: Вашата способност да чувствувате длабоко е благослов

Колку тешко и да ви изгледа, обидете се да го прифатите овој ваш благослов.

Еколошка стаклена куќа што се камуфлира во своето опкружување

Куќата не само што овозможува неверојатен поглед на пејзажот, туку е направена со цел да не троши енергија и вода, како и да не создава никаков отпад.

7 митови за бојадисувањето на косата во кои треба да престанете да верувате

Без разлика дали ги прекривате белите влакна или пак, само сакате да ја промените бојата, сигурно сте слушнале многу митови за бојадисувањето на косата.

8 причини поради кои сè уште немате мало парично богатство

Експертите сметаат дека постојат многу потенцијални милионери. Но за да станат тие луѓе, мораат да искоренат некои лоши навики.

Мај ќе биде најдобар месец за овие хороскопски знаци

Ова ќе биде неверојатно убав месец со полна месечина во Стрелец, па ќе ѝ донесе желба за авантура на вашата душа.