8 знаци дека сте најдобрата мајка на светот

Прочитајте кои се особините и навиките кои вас ве прават најкул мајка на светот.
Датум: 01 окт 2015
, Автор:

Зошто луѓето викаат кога се лути?

Ова е многу впечатлива приказна на која вреди често да се потсетуваме...
Датум: 01 окт 2015
, Автор:

ТВ серија: Слепа точка (Blindspot)

Непозната девојка со амнезија е прекриена со мистериозни тетоважи кои водат кон огромен криминален заговор

Работи кои ќе ги разберат само неодлучните луѓе

Да бидете неодлучни не значи дека сте неспособни да донесете одлука, туку дека сте несигурни во поглед на исправноста на својата одлука.

9 начини да изгубите тежина и да се чувствувате поздраво без диета и вежбање

Овие тајни се медицински докажани начини да го подобрите вашиот метаболизам, а со тоа и да се ослободите од вишокот килограми.

Природата како сликар: Неверојатни апстрактни пејзажи на ахат кристали

Природата има фасцинантен начин за да се покаже во најдоброто светло. Токму затоа и многу често нè остава без зборови.

Сакате да имате долга и здрава коса? На овој начин направете таа да порасне побрзо, поздраво и посјајно!

Во мода е долгата коса. Тешко е да ја пораснете, но ние сакаме да ви помогнеме да успеете во тоа.

Деца родени од жртви на силување ни покажуваат дека и тие можат да бидат прекрасни и сакани

Моќна серија фотографии во која ни покажува дека децата кои биле родени од жртви на сексуално насилство можат да помогнат при борбата за мир.

Фобија од љубовни врски: 7 знаци дека тој се плаши да биде со вас

Постојат два вида луѓе: Оние кои сакаат да се во врска и оние кои преферираат да имаат отворени можности.