13 октомври 2010 | Кафе пауза

Видео: сурфање на вода во „Матрикс“ стил

Погледнете како изгледаат најдобрите сурфери од секој агол без да се обидувате да ги замрзнете најдобрите моменти. Видеото ќе го направи тоа за вас, и тоа во Матрикс стил.
Датум: 13 окт 2010
, Автор:

Уредете го вашиот десктоп со бесплатни икони по ваш вкус

Доколку сакате да го освежите изгледот на вашиот десктоп, „веб-сајтот FreeIconsDownload“ може да биде вистинската дестинација за таа цел.
Датум: 13 окт 2010
, Автор:

Како да си направите сопствен парфем?

Зошто да не креирате парфем и вие самите, кој ќе биде карактеристичен за вас, а притоа нема да трошите неколку илјади денари за едно шишенце?
Датум: 13 окт 2010
, Автор:

Машко-женски хороскоп

Сте се запрашале ли некогаш зошто мажите со хорскопски знак вага се различни од жените ваги? Или зошто мажот рак и жената рак не се „правени со истиот калап“?
Датум: 13 окт 2010
, Автор:

Кој не би сакал да учи во вакво училиште?

Ова навистина модерно училиште, со прекрасна атмосфера, свежи бои и уникатни луксузни простории, е ремек дело на архитектот Мекбрајд Чарлс Рајан.
Датум: 13 окт 2010
, Автор: