Видео: сурфање на вода во „Матрикс“ стил

Видео: сурфање на вода во „Матрикс“ стил

Без разлика на која возраст сте биле кога сте го гледале првиот „Матрикс“, сигурно сте останале здрвени со подотворена уста пред телевизорот кога го видовте првиот т.н. bullet-time ефект. После повеќе од една декада, тимот кој ја воведе оваа иновативна техника во филмот, Timeslice Films, заедно со Rip Curl, гигантот во производство на опрема за сурфање и неколку познати шампиони во сурфање, направија нешто ново, поинакво, магично.Видео: сурфање на вода во „Матрикс“ стилПогледнете како изгледаат најдобрите сурфери од секој агол без да се обидувате да ги замрзнете најдобрите моменти. Видеото ќе го направи тоа за вас, и тоа во Матрикс стил.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар