испукани усни | Кафе пауза

Имате испукани усни? Еве што откриваат за вашето здравје

Проблемот со испукани усни се јавува поради ветерот, студениот воздух и недоволното внесување вода. Но, тоа може да биде и знак за некои нарушувања во организмот.

Ве мачат испуканите усни? Овие домашни лекови ќе ви помогнат да ги излечите!

Наместо да купувате скапи балсами за усни, зошто не ги пробате овие домашни лекови?

8 неочекувани причини за суви и испукани усни

Најчесто сувите усни се резултат на студено време и сув воздух, но постојат и други причини кои веројатно не ви се познати. Погледнете кои.