07 март 2018 | Кафе пауза

Неколку совети за здрава и „среќна“ вагина

Овој текст е наменет за сите жени што сакаат да го подобрат здравјето на својата вагина, да ја зголемат желбата за секс, како и да доживуваат поинтензивни оргазми.

И совршените девојки имаат свои несигурности

И девојките што изгледаат совршено, што изгледаат како целиот живот да им е среден, се справуваат со свои тајни несигурности.

Што да правите кога ќе се разбудите сред ноќ и не можете повторно да заспиете?

Сигурно ви се има случено да се разбудите и да очекувате да го видите сонцето, за на крајот да сфатите дека сè уште е ноќ.

Цитати за надежта кои веднаш ќе ви го подобрат расположението

Пред да потонете во очај, сетете се дека надежта последна умира.

12 едноставни вежби за согорување на масните наслаги

Веројатно кога ќе ви спомнат вежбање првото нешто на коешто помислувате е одење во теретана. Но, можете да правите некои лесни и ефективни вежби и во вашиот дом.

8 неочекувани причини за суви и испукани усни

Најчесто сувите усни се резултат на студено време и сув воздух, но постојат и други причини кои веројатно не ви се познати. Погледнете кои.

Ако сте Стрелец, сигурно ви се познати овие 15 работи

Секој има различен карактер и различни соништа, но ако сте Стрелец сигурно ќе се пронајдете во овие 15 нешта.

Поучна приказна: Како да дознаете дали вашиот партнер ве сака?

Еден мудрец го дал вистинскиот одговор на ова прашање.

Запознајте го најслаткиот продавач на риба во Виетнам кој го освои Интернетот

Благодарение на неговата неодолива облека, најверојатно би можел да ве убеди да купите песок во пустина.

Интересна детска соба инспирирана од Војна на ѕвездите

Корисникот на Редит Dericrw и неговата сопруга направиле соба инспирирана од Војна на ѕвездите за нивниот син со надеж дека ќе го натераат да спие во посебна соба.

12 знаци дека минувате низ многу важна животна промена

Ако обрнете внимание на знаците, ќе можете да ги разберете и прифатите тие промени на позитивен начин.
12