Интересна детска соба инспирирана од Војна на ѕвездите

Интересна детска соба инспирирана од Војна на ѕвездите

Корисникот на Редит, познат како Dericrw, заедно со неговата сопруга направиле соба со тема од Војна на ѕвездите за нивниот син, со надеж дека ќе го натераат да спие во посебна соба. Кој би можел да одолее на ова? „Каупслата“ за спиење од Милениум Фалкон е голема колку брачен кревет и е закачена на таванот.

Интересна детска соба инспирирана од Војна на ѕвездите

Остатокот од бродот е нацртан на ѕидот зад креветот. Покрај тоа, во капсулата има и вентилатор за циркулација на воздухот, како и ЛЕД светилки. Навистина неверојатен проект.

Интересна детска соба инспирирана од Војна на ѕвездите

На спротивниот ѕид од креветот има телевизор. Под екранот се наоѓа кутија за „оружја“, каде што стојат играчките. ЛЕД светилките светат во разни бои.

Интересна детска соба инспирирана од Војна на ѕвездите

Под екранот се наоѓа кутија за „оружја“ кафе што стојат играчките. ЛЕД светилките светат во разни бои.

Под екранот се наоѓа кутија за „оружја“ кафе што стојат играчките. ЛЕД светилките светат во разни бои.

Под екранот се наоѓа кутија за „оружја“ кафе што стојат играчките. ЛЕД светилките светат во разни бои.

Под екранот се наоѓа кутија за „оружја“ кафе што стојат играчките. ЛЕД светилките светат во разни бои.

Таткото напишал дека за овој проект им бил потребен околу еден месец, а работеле само за време на викендите. Па, ако вашите син или ќерка се љубители на оваа приказна, еве одлична идеја како да ги израдувате со нова соба!

Под екранот се наоѓа кутија за „оружја“ кафе што стојат играчките. ЛЕД светилките светат во разни бои.

Под екранот се наоѓа кутија за „оружја“ кафе што стојат играчките. ЛЕД светилките светат во разни бои.

Погледнете ги и овие кул идеи за уредување на детски соби.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар